TUL Mestaruusduppeli-kisojen tulokset

21.8.2017

TUL Mestaruusduppeli-kisat pelattiin lauantaina 12.8.2017 Tikan koulun kentällä. Kentällä nähtiin useita ensikertalaisia ja iloista tunnelmaa riitti aamukymmenestä aina iltaan saakka.

Kuvia hienosta tapahtumasta löydät täältä http://www.mikkotalvitie.com/jyvaskylan-valo-petankki-12-8/

Tulokset:

MIEHET

A-cup

  1. Popinniemen Isku Kai Aalto/Markus Barck
  2. Linna Petanque Kalevi Lehtinen/Martti Karimies
  3. Kemin Petankki Pentti Laine/Esa Hanhisuanto
  4. Utu Arja Hakala/Juhani Hirvonen

Miesten A-cupin kolmikko.

Sijat 5-8
Varkauden Tarmo Timo Hyttinen/Risto Hippinen
Korson Kaiku Jarmo Vuolanen/Raimo Lilja
Karkkilan Urheilijat Tapani Juselius/Raili Pietilä
Kemin Petankki Reijo Kokkonen/Olavi Niskanen

Sijat 9-16
Keljon Viesti Keijo Mänttäri/Risto Ylönen
Jyväskylän Valo Juha Karppanen/Jani Karppanen
Koski Petankki Anneli Laitila/Tarmo Sipiläinen
Karkkilan Urheilijat Erkki Saarinen/Paula Kiiveri
Jyväskylän Valo Pertti Reivilä/Vesa Karttunen
Leppävaaran Sisu Pekka Vauhkonen/Reijo Pihlajaniemi
Voikkaan Viesti Risto Ukkola/Nikolai Andreev
Varkauden Tarmo Pauli Meriläinen/Juuso Hippinen

B-cup

  1. Kalvolan Isku Harry Uschanov/Teuvo Pajuoja
  2. Leppävaaran Sisu Pentti Nikulainen/Jyrki Piitulainen
  3. Map Räime Kari Korkeamäki/Sirpa Korkeamäki
  4. Jyväskylän Valo Alpi Kylmänen/Jyrki Karppanen

YD_B_kolmikko Miesten B-cupin kolmikko.

Sijat 21-24
Koski Petankki Pertti Rinkkala/Janne Rissanen
Varkauden Tarmo Erkki Hyttinen/Vesa Vilonen
Lempäälän Jyry Aapo Pajunen/Pauli Parviainen
Lappeenrannan Kisatoverit Pertti Raatikainen/Martti Haimila

Sijat 25-32
Karkkilan Urheilijat Marko Taipalvesi/Petri Taipalvesi
Karkkilan Urheilijat Taito Pietilä/Gunnar Vallin
Varkauden Tarmo Tero Rasinmäki/ Markku Pellikainen
Leppävaaran Sisu Pertti Harinen/Jouko Pirttikoski
Tarmo Valo Kuisma Helstola/Jarkko Immonen
Kemin Petankki Kari Hanhisuanto/Antero Seppälä
Koski Petankki Kari Nykänen/Thomas Bertie
Keljon Viesti Martti Keskinen/Raimo Pasanen

C-cup

  1. Kemin Petankki Janne Rytkönen/Heimo Urhonen
  2. Keljon Viesti Arvo Vanhanen/Reino Vanhanen
  3. Karkkilan Urheilijat Ismo Nikander/Pekka Paavilainen
  4. Keljon Viesti Kari Penttinen/Marita Penttinen

YD_C_kolmikko Miesten C-cupin kolmikko.

Sijat 37-40
Lempäälän Jyry Jukka Laitinen/Ilmo Parviainen
Jyväskylän Valo Esa Maukonen/Pentti Kytönen/Jari Koski
Taipalsaaren Riento Jouko Meronen/Kalevi Viskari
Jyväskylän Valo Kauko Honkanen/Pentti Kauppinen

Sijat 41-48
Jyväskylän Valo RaimoSilvennoinen/Rauno Kakkonen
Vaajakosken Kuohu Matti Pöppönen/Kauko Venäläinen
Kemin Petankki Timo Berg/Pekka Sauvola
Leppävaaran Sisu Harri Rinne/Niilo Koskenkorva
Jyväskylän Valo Unto Räsänen/Antero Raatikainen
Voikkaan Viesti Kaino Lindström/Tapio Vuolanen
Keljon Viesti Raimo Saukko/Olavi Rytkönen
Vaajakosken Kuohu Risto Räsänen/Tero Nikkilä

NAISET

A-cup

  1. Linna Petanque Eija Suominen/Sirkka-Liisa Vinnari
  2. Koski Petankki Pirjo Saarela/Taru Saarela
  3. Kalvolan Isku Eija-Liisa Laakso/Sirkka Laine
  4. Jyväskylän Valo Lotta Somerkoski/Netta Soiro

ND_A_kolmikko Kuvassa naisten A-cupin kolmikko.

Sijat 5-8
Jyväskylän Valo Johanna Vikman/Meiju-Maria Urpelainen
Leppävaaran Sisu Paula Talpia/Riitta Harinen-Rinne
Kalvolan Isku Anja Metsälä/Raija Ilmen
Jyväskylän Valo Sirpa Koski/Raija Kytönen

B-cup 

  1. Leppävaaran Sisu Leila Pirttilahti/Kaija Vauhkonen
  2. Jyväskylän Valo Sinikka Kakkonen/Ulla Pönkänen-Lähteelä
  3. Leppävaaran Sisu Pirkko Haikonen/Helga Laakso
  4. Karkkilan Urheilijat Raili Vahalahti/Marja-Liisa Niemi

kolmikko_naiset Kuvassa naisten B-cupin kolmikko.

Sijat 13-16
Vaajakosken Kuohu Marjatta Wackman/Seija Tuovinen
Leppävaaran Sisu Tuulikki Nikulainen/Hanna Jokela
Jyväskylän Valo Riitta Holappa/Aino-Maija Nikkola
Jyväskylän Valo Marjo Auvinen/Silja Penttinen

 

Copyright © 2016 Jyväskylän Valo